دسترسی سریع
انجمن علمی مهندسی عمران
کانون علمی پژوهشی عمران دانشگاه کردستان، فعالیت خود را از ابتدای سال1387 آغاز نموده است. و فعالیت گسترده‌ای را در سطح دانشگاه و کشور انجام داده است. که موفقیت در کسب  مقام سوم بین المللی بتن بامقاومت بالا (A.C.I) در بین 21 دانشگاه کشور و عضویت کانون در سازمان علمی پژوهشی دانشجویان عمران سراسر کشور و عضویت در ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی بتن توانمند و همچنین برگزاری سه دوره مسابقه سازه‌های خرپایی درون دانشگاهی و کسب چندین مقام در مسابقات سازه‌های ماکارونی کشوری می‌باشد. همچنین انجمن چندین دوره کلاس آموزشی برای دانشجویان گروه شامل آشنایی با نرم‌افزارهای عمران (ETABS)، کارگاه جوشکاری و تکنولوژی بتن برگزار نموده است.
انجمن علمی بتن‌های خاص
انجمنی جدید است که بیشتر روی بتن‌های خاص به ویژه بتن‌های سبک کار می‌کند.
انجمن علمی مهندسی برای محیط زیست
انجمن علمی «مهندسی برای محیط زیست» (Engineering for Environment) شناخته شده با نام EforE به همت تعدادی از دانشجویان دانشکده‌ی مهندسی، به صورت بین رشته‌ای، برای تمام دانشجویان دانشکده تأسیس شد و فعالیت خود را از مهرماه 1394 با شعار توسعه‌ی پایدار و با اهداف زیر آغاز کرد:
 پرورش ایده‌های خلاقانه در راستای کمک به محیط زیست و تلاش جهت بسط آن‌ها، ارتقای فرهنگ زیست محیطیِ دانشجویان، برگزاری همایش‌های مرتبط و انجام فعالیت‌های پژوهشی در رشته‌های مهندسی همسو با محیط زیست. در راستای نیل به اهداف، نشریه ی «ژین یار» (نامی ترکیبی از واژه های کردیِ «ژینگه» به معنای محیط زیست و «اندازیار» به معنای مهندس ) هم به صاحب امتیازیِ انجمن، در مهرماه 1395 تأسیس گردید. کلیه ی دانشجویانِ رشته‌های دارای عنوان مهندسی، مجاز به عضویت در این انجمن می‌باشند. گزارش فعالیت ها، اخبار انجمن، نسخه ی الکترونیکی نشریه ی ژین یار و تازه های علوم مهندسی مرتبط با محیط زیست را می توانید در کانال تلگرامی انجمن دنبال کنید: @EforE