دسترسی سریع

گروه مهندسی معدن

گروه مهندسی معدن دانشگاه کردستان فعالیت خود را به طور رسمی از سال 77 با پذیرش دانشجوی کاردانی رشته استخراج معدن شروع کرد. همچنین از سال82 اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی گرایش مهندسی اکتشاف معدن نموده است. در ادامه، از سال 94 مقطع کارشناسی ارشد با جذب دانشجو در گرایش مهندسی اکتشاف معدن در این بخش و در مهر ماه 97 نیز بسته مهندسی استخراج معدن در مقطع کارشناسی دایر گردید. گروه هم اکنون دارای 187 نفر دانشجو در ورودی­های مختلف کارشناسی معدن و 16 نفر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد اکتشاف معدن است.

این گروه با در اختیار داشتن آزمایشگاه و کارگاه­های آموزشی و پژوهشی متنوع در زمینه­های مختلف مهندسی معدن در خدمت دانشگاهیان جهت اجرای پایان­نامه­های دانشجویی و حتی ادارات و شرکت­های خارج دانشگاه می­باشد. همچنین گروه متشکل از کادر هیات علمی جوان و با تجریه (یک نفر استاد و شش نفر استادیار و یک نفر مربی) در خدمات آموزشی و بالاخص پژوهشی با ارائه مقالات متعدد در مجلات معتبر می­باشد. فعالیت­های آموزشی این گروه در جهت تأمین نیروهای متخصص در معادن، صنایع معدنی و پروژه­های سدسازی و راه­سازی و ... می­باشد که تعداد زیادی از فارغ التحصیلان این رشته در بخش­های مختلف صنعتی و معدنی استان به صورت کارمند، کارشناس و کارشناس ارشد، تکنسین و کارآفرین در این عرصه مشغول به فعالیت شده­اند.

 

چشم انداز

از برنامه­های کوتاه مدت این گروه می توان به راه­اندازی مقطع کارشناسی ­ارشد مکانیک سنگ در سال 1399، تاسیس مقاطع کارشناسی ­ارشد استخراج و دکتری اکتشاف معدن در سال 1400 و کارشناسی ارشد ژئوقیزیک در سالهای آتی و همچنین توسعه هیات علمی گروه تا 10 نفر عضو اشاره کرد.
اشخاص
محمد رضایی
محمد رضایی مدیر گروه مهندسی معدن
گروه معدن دانشیار
m.rezaei [at] uok.ac.ir http://scimet.uok.ac.ir/Mohammad_Rezaei
دپارتمان مهندسی معدن - اتاق 209 داخلی 3270
جلال کرمی
جلال کرمی کارشناس گروه مهندسی معدن و مسئول آزمایشگاه‌ها
j.karami@uok.ac.ir داخلی 3394
دپارتمان مهندسی معدن اتاق 226