دسترسی سریع

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

دانشگاه کردستان / دانشکده‌ها / دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
دانشکده علوم انسانی و اجتماعی در راستای رسالت تربیت سرمایه انسانی کارا، صاحب اندیشه، کارآفرین و در چارچوب برنامه های مبتنی بر آموزش، پژوهش و مسئولیت اجتماعی فعالیت می کند.
دانشکده علوم انسانی و اجتماعی از مهر ماه سال 1391 پس از تفکیک از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را آغاز کرد. این دانشکده در سال 1400 دارای 11 گروه آموزشی  و 81  عضو هیات علمی تمام وقت می¬باشد که 55  استادیار، 22 دانشیار و 3  استاد و 1 مربی به انجام فعالیت¬های آموزشی و پژوهشی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشکده اشتغال دارند. چشم انداز دانشکده علوم انسانی و اجتماعی در سال (02-1401) با اساتید در شرف جذب و اساتید در مراحل جذب، تعداد  95 تا 100 هیات علمی خواهد بود. به علاوه دانشکده علوم انسانی و احتماعی با دارا بودن 3191 دانشجو در 35 رشته -گرایش در مقاطع مختلف و نیز 191  دانشجوی بین الملل دارای بالاترین تعداد دانشجو در بین دانشکده های دانشگاه می باشد. همچنین دارای 13  نفر کارمند به صورت رسمی، قراردادی و شرکتی شاغل در حوزه های آموزشی و تحصیلات تکمیلی، پژوهشی، امورعمومی، مالی و مسئول آزمایشگاه می باشد.
امکانات اختصاصی دانشکده با دارا بودن 11492 مترمربع شامل کتابخانه تخصصی ماموستا هه ژار، سه سایت رایانه‌ای، آمفی تئاترهای فردوسی و مستوره اردلان و سالن کنفرانس، آزمایشگاه روانشناسی، آزمایشگاه مشاوره و یک سالن مطالعه می‌باشد. به علاوه فاز اول امورات احداث دانشکده جدید علوم اجتماعی در حال انجام است. در دانشکده علوم انسانی و اجتماعی با دارا بودن 10 نشریه علمی( 4 نشریه علمی -پژوهشی با درجات علمی برتر)، مرکز پژوهشی آسیب شناسی خانواده و تربیت، 12 انجمن های علمی دانشجویی گروه ها و نیز 4 انجمن علمی جامعه شناسی، بازاریابی، مدیریت ورزشی و مدیریت صنعتی ایران -شاخه کردستان و انجمن بین المللی روانشناسی مطالعات خاورمیانه در حال فعالیت هستند. در دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، کنفرانس های ملی و بین المللی، وبینارها، کارگاه و نشست های تخصصی در سطح بین المللی، ملی و منطقه ای و استانی در گروه های دانشکده با حضور صاحب نظران داخلی و خارجی برگزار شده است. کلینک های حقوقی، ورزشی، اقتصادی، مالی و کسب و کار و نیز مرکز نوآوری اجتماعی در حال استقرار برای انجام فعالیت ها و خدمات مشاره ای و آموزشی اجتماعی هستند. تبادل دانشجو و استاد با دانشگاه کشورهای اتریش، فرانسه، پرتغال  طی 5 سال اخیر با برگزاری دوره ها انجام شده است و هرساله دانشجویان دانشکده با رتبه های برتر و نخست در سطح ملی و منطقه افتخارآفرینی نموده اند.
برنامه راهبردی دانشکده علوم انسانی و اجتماعی در 31 برنامه تدوین شده است و قعالیت های همه اساتید و گروه ها در راستای انجام فعالیت های آموزشی، پژوهشی، کارآفرینی و رسالت اجتماعی در آن تبلور یافته است و به صورت مداوم درصد فعالیت ها و میزان دستیابی به اهداف و پیشرفت آن بررسی و ارزیابی می شود. برگزاری مداوم جلسات شورای دانشکده، اتاق فکر، شورای تحصیلات تکمیلی، شورا و کارگروه بین المللی سازی، کارگروه ارتباط با جامعه و صنعت،کمیته سلامت، ایمنی و محیط زیست، کمیته تجهیزات آزمایشگاهی،  در راستای برنامه ریزی و سیاست گذاری اثربخشی عملکرد برنامه های دانشکده است.
اخبار و رویدادها