دسترسی سریع

گروه علوم تربیتی دانشگاه کردستان یکی از پرسابقه‌ترین گروه‌های دانشگاه کردستان است که از سال 1353 همزمان با تشکیل دوره‌های تربیت دبیری در دانشگاه شکل گرفت. این گروه در حال حاضر به لحاظ تعداد دانشجو و دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد (سه گرایش)، و دکتری (دو گرایش)، و انتشار دو مجله علمی – پژوهشی جزو بزرگترین و پرافتخارترین گروه‌های دانشگاه کردستان است.

از جمله اهداف اصلی گروه تربیت متخصصان و پژوهشگران آموزش و پرورش و آموزش عالی در سطح استان کردستان و کل کشور است. این گروه قصد دارد تا با افزایش کمی و کیفی به یکی از قطب‌های آموزشی و پژوهشی کشور تبدیل شود و هم اکنون نیز فارغ‌التحصیلان این گروه در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در المپیادهای دانشجویی میدرخشند.

  • گرایش کارشناسی مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی
  • گرایش کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی درسی
  • گرایش کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی آموزشی
  • گرایش کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی
  • گرایش دکترای برنامه‌ریزی توسعه آموزش عالی
  • گرایش دکترای مدیریت آموزشی

گروه علوم تربیتی دانشگاه کردستان با تاکید بر پژوهش‌های کیفی در چند سال اخیر بیش از هر موسسه دیگری به سمت پژوهش‌های انسان‌گرایانه‌تر و واقعی‌تر پیش رفته است. در حال حاضر دو مجله علمی - پژوهشی تدریس‌پژوهی و رفتار سازمانی در آموزش در این گروه دایر است.

تعداد 125 مقاله علمی – پژوهشی و ISI، ده عنوان کتاب معتبر و صدها کنفرانس داخلی و خارجی و بیش از 30 طرح پژوهشی، داخلی، خارجی و بین‌المللی نتیجه تلاش اعضای هیات علمی گروه علوم تربیتی طی دهه 1390 بوده است. 

گروه علوم تربیتی دانشگاه کردستان در سال 1353 با دوره‌های تربیت دبیری آغاز به فعالیت کرد. در سال 1376 اولین دوره کارشناسی مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی به لیست دوره‌های گروه اضافه شد.
در سال 1385 اولین دوره کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی آموزشی، در سال 1386 اولین دوره کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی، در سال 1390 اولین دوره کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی درسی، و درسال 1392 دو دوره دکتری تحت عناوین دکترای مدیریت آموزشی و دکترای برنامه‌ریزی توسعه آموزش عالی به لیست دوره‌های گروه اضافه شده است.
بنا به سیاستگذاری دانشگاه کردستان برای تمرکز بیشتر روی دوره‌های تحصیلات تکمیلی ورودی کارشناسی مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی از گروه حذف شده است. مدیر گروه فعلی گروه علوم تربیتی دکتر مصطفی قادری است.
فایل‌های مفید
چارت درسی دوره کارشناسی علوم تربیتی