دسترسی سریع


گروه آموزشی مشاوره با گرایش خانواده در مقطع کارشناسی ارشد در سال 1391 در مکان دانشکده  علوم انسانی و اجتماعی تأسیس گردید و با پذیرش 5 دانشجو در مهرماه 1391 فعالیت آموزشی خود را شروع کرد.
توضیح اینکه گروه مشاوره از بدو تاسیس در سال 1391 به عنوان یک گروه مستقل از روانشناسی جدا شد و به فعالیت‌های آموزشی خود در گرایش مشاوره خانواده ادامه داده است و در سال 1394 در گرایش مشاوره مدرسه اقدام به پذیرش دانشجو نمود. 
این گروه در نظر دارد، با توجه به اینکه مجوز گرایش‌های دیگر مشاوره را نیز دارا می‌باشد، سالهای آتی در گرایش‌های مشاوره شغلی و توانبخشی نیز دانشجو بپذیرد. در برنامه حداقل سه سال آتی، برنامه برای پذیرش دانشجوی دکتری مشاوره به جدیت در دستور کار این گروه قرار دارد.

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در تمام رشته‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته گروه علوم انسانی شرکت کنند. و در صورت پذیرفته شدن بعضی واحدهای پیش‌نیاز را بگذرانند. ولی در صورت ادامه همین رشته می‌توانند در رشته مشاوره و در گرایش‌های ذیل ادامه تحصیل دهند.

  • مشاوره خانواده
  • مشاوره شغلی
  • مشاوره مدرسه‌ای
  • مشاوره توانبخشی
  • مشاوره عمومی
خوب گوش‌ دادن و خوب سخن گفتن دو ویژگی مهم و ضروری برای دانشجوی رشته مشاوره است. یک مشاور باید بتواند با صبر و بردباری و آرامش درونی خود، فضای مناسبی برای مراجعه کننده ایجاد کند و به او اجازه دهد که خود را تخلیه کرده و دغدغه‌های ذهنی خویش را بیان کند. یک مشاور خوب باید از مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و مذهبی جامعه نیز اطلاع داشته باشد.
فایل‌های مفید
چارت درسی دوره کارشناسی ارشد رشته مشاوره گرایش‌های خانواده و مدرسه
سرفصل دروس دوره کارشناسی ارشد مشاوره
چارت دروس کارشناسی مشاوره