دسترسی سریع

 

گروه ریاضی دانشگاه کردستان این افتخار را دارد که اولین گروه دانشگاه کردستان می‌باشد. در سال 1353 مجتمع آموزش عالی تربیت دبیر سنندج پس از اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و آموزش عالی کار خود را با تنها گروه خود یعنی گروه ریاضی آغاز نمود. از بدو تاسیس تا سال 1372 گروه فقط در مقطع کارشناسی دانشجوی رشته دبیری ریاضی می‌پذیرفت.
از سال 1372 با کسب مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دو رشته کارشناسی ریاضی محض و کارشناسی ریاضی کاربردی نیز از طریق آزمون سراسری مورد پذیرش قرار گرفت. در سال های 1384 و 1386 گروه ریاضی به ترتیب موفق به اخذ مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی و ریاضی محض گردید. در سال 1390 با کسب مجوز پذیرش دانشجوی دکتری در رشته ریاضی محض با دو گرایش جبر و آنالیز و در رشته ریاضی کاربردی با گرایش آنالیز عددی قدم در سطح بالاتری از مراحل ایفای نقش علمی خود گذاشت.
ازسال 1389 و پیرو تصمیم وزارت علوم برای تمامی دانشگاه‌ها، موقتا پذیرش دانشجوی کارشناسی ریاضی محدود به رشته جدید ریاضیات و کاربردها می‌باشد. در حال حاضر پذیرش در هر سه مقطع کارشناسی (یک رشته)، کارشناسی ارشد (دو رشته ‏و‏ چهار‏ گرایش)‏ و دکتری (دو رشته و سه گرایش کلی) صورت می‌پذیرد.
 
کارگاه آموزشی ریاضی

این کارگاه از سال 1389 با 21 سیستم کامپیوتری، ویدیو پروژکتور و سایر وسایل آموزشی جهت بهبود ارتقا کیفیت تدریس دروسی که نیاز به تدریس برنامه‌نویسی و تحلیل نتایج آزمایش‌های نرم‌افزاری دارند راه‌اندازی گردید.

سایت کامپیوتر گروه ریاضی

این سایت در طبقه سوم دانشکده واقع است و مشتمل بر 21 سیستم است که مخصوص دانشجویان گروه ریاضی می­‌باشد و همچنین بعنوان سایت آموزشی دانشکده محسوب می‌گردد.

مدیریت تنظیم دسترسی به این سایت بر عهده گروه ریاضی می‌باشد و مدیریت تمام امور رایانه‌ای اعم از نرم‌ا فزاری و سخت‌افزاری و همچنین شبکه‌ای برعهده مرکز فن آوری دانشکده می‌باشد.
در این سایت همانند سایتهای دیگر نرم‌افزارهای تخصصی این گروه هم چون Matlab ،Maple ،Amiss و ... بر روی تمامی سیستم‌ها نصب شده است و دانشجویان در تمام طول ترم می‌توانند تمرین‌های آموزشی و پروژه‌های درسی خود را در این سایت انجام دهند. امکان دسترسی به اینترنت در این سایت نیز به صورت دائم برای دانشجویان فراهم می‌باشد.