دسترسی سریع
اخبار و رویدادها
معرفی
انجمن علمی دانشجویی ریاضی با تلاش و پیگیری های تعدادی از دانشجویان ریاضی به عنوان یک نهاد علمی وابسته به امور فرهنگی دانشگاه و با حمایت گروه ریاضی تاسیس گردید. طبق اسناد و مدارک موجود فعالیت های جدی و مستمر انجمن در سال 1378 توسط دانشجویان آغاز شده است. در سال 1379 انجمن ریاضی دانشگاه کردستان با دبیری خانم چنور سعیدی و عضویت آقایان جلال پناهی، فرشید خجسته و محمد ملک پور و خانم ها کژال راستین، اکرم سلیمانیان و زهرا شیخ سندیانی فعالیت خود را ادامه داد. همچنین در سال 1380 با دبیری آقای محی الدین فلاحت نشریه ای با مطالب و محتوای علمی را منتشر نمودند.
در سال 1386-1387 نیز بار دیگر انجمن با همکاری دانشجویان گروه ریاضی با دبیری آقای شعیب محمودی فعال گردید. خانم‌ها اسرین بهرامی، سمیه کاکه‌برایی، شیوا میمنت‌آبادی و رویا عبدالملکی و آقایان کامیار کمانگر، خبات مرادی، بهمن علی‌ویسی  از اعضای فعال انجمن در این دوره بودند. در این دوره، انجمن موفق به برگزاری نشست یک روزه‌ای با عنوان «دانشجوی ریاضی، پشتکار یا استعداد» شد، همچنین در این دوره مجوز انتشار نشریه‌ای با عنوان « پی (Π) » اخذ و نشریه مذکور چاپ و توزیع گردید.
متاسفانه به دلیل نبود امکانات کافی و فضای مناسب و حضور بسیار کم دانشجویان، فعالیت های این انجمن آنگونه که باید تداوم نیافته است. اما اخیراً رفته رفته با حضور و فعالیت بیشتر و جدی تر دانشجویان ریاضی فعالیت های انجمن علمی دانشجویی رنگ و بوی تازه ای گرفته است. امید است که تداوم این فعالیت ها با بهره گرفتن از تجربیات اعضای هیات علمی گروه ریاضی و مشارکت و تلاش دانشجویان مستعد و توانمند باعث پیشرفت علمی و فرهنگی انجمن ریاضی دانشگاه کردستان شود.
استاد مشاور انجمن علمی ریاضی
اقبال قادری
اقبال قادری -
گروه ریاضی استادیار
- http://scimet.uok.ac.ir/Eghbal_Ghaderi
- -