دسترسی سریع

بدنه خبر

دانشگاه کردستان / پورتال اخبار / بدنه خبر
گزارش سفر دانشجویان رشته مدیریت گردشگری دانشگاه کردستان
سه‌شنبه، 19 آذر 1398
گزارش سفر دانشجویان رشته مدیریت گردشگری دانشگاه کردستان
به منظور ایجاد شناخت بیشتر دانشجویان در رشته های مختلف دانشگاهی با موضوعات مرتبط با دروس سر فصل که بر اساس مصوبات وزارت علوم تدوین گردیده است، ایجاد یک بستر مناسب را برای سفرهای علمی دانشجویان از سوی مراکز آموزشی عالی و هماهنگی با سایر نهادها و تشکیلات دولتی و غیردولتی که در مواجه با جریانات و موضوعات عینی و ملموس در محیط خارج از دانشگاه بعنوان بخشی از آموزش قلمداد می شود را به ضرورت نیازمند است.

به منظور ایجاد شناخت بیشتر دانشجویان در رشته های مختلف دانشگاهی با موضوعات مرتبط با دروس سر فصل که بر اساس مصوبات وزارت علوم تدوین گردیده است، ایجاد یک بستر مناسب را برای سفرهای علمی دانشجویان از سوی مراکز آموزشی عالی و هماهنگی با سایر نهادها و تشکیلات دولتی و غیردولتی که در مواجه با جریانات و موضوعات عینی و ملموس در محیط خارج از دانشگاه بعنوان بخشی از آموزش قلمداد می شود را به ضرورت نیازمند است. حال اگر این سهم را در ارتقاء سطح آموزشی پذیرفته باشیم، توجه به امر سفر و پیامدهای آن در رشته مدیریت گردشگری توجهی مضاعف را طلب می نماید، واین امر که با سفر مذکور دانشجویان گروه مدیریت گردشگری به داخل استان آغاز گردید با همت و طبع بلند مسؤلین شایسته دانشگاه برتر کردستان به سرانجام و مقصود خواهد انجامید.

در روز پنج شنبه مورخ 30/08/1398 سفری علمی برای دانشجویان ترم هفتم ورودی سال 1395 رشته مدیریت گردشگری گروه مدیریت رقم خورد که موجب رضایت و خرسندی کامل دانشجویان حاضر در سفر به سرپرستی استاد مدعو رامین اردلان و همراهان گروه، جناب آقای دکتر سالار کهزادی و سرکار خانم استاد بشرا مهاجر را به همراه داشت. این سفر که در راستای بازدید دانشجویان گرانقدر از دو سایت فرهنگی-تاریخی استان کردستان صورت گرفت، با موافقت و حمایت های مصرانه جناب آقای دکتر خالد احمدزاده ریاست محترم دانشکده علوم انسانی و نیز جناب آقای دکتر آرمان احمدی زاد مدیر گروه محترم رشته و سایر همکاران محترم به انجام رسید، دارای بازخوردی بسیار ارزشمند و اثرگذار در میان جمع دانشجویان گروه گردید.

زیرا این اولین سفر دانشجویی این گروه در شرف فارغ‌التحصیلی بوده که با تقبل کل هزینه از سوی دانشگاه صورت گرفت. و امید این است با تکرار این گونه سفرهای علمی مرتبط با دروس برای دانشجویان، شاهد موفقیت های هر چه بیشتر دانشجویان و دانش آموختگان این رشته و سرافرازی دانشگاه کردستان باشیم.

دانشجویان حاضر در این سفر متشکل از شانزده نفر دانشجوی خانم و ده نفر دانشجوی آقا که همگی اعضای کلاس در دروس معماری ایران، باستان شناسی ایران و شناخت موزه های ایران بودند سفر خود را با دو دستگاه خودرو مینی بوس آغاز نموده و این سفر را بخشی از آموزش و کلاس درس خود دانسته اند.


تپه باستانی زیویه: پس از حرکت در رأس ساعت 7:30صبح بر طبق برنامه از پیش تعیین شده در ساعت 11 قبل از ظهر وارد پایگاه علمی پژوهشی باستان شناسی تپه باستانی زیویه در 47 کیلومتری شهرستان سقز و در روستایی به همین نام شده و بعد از صرف صبحانه در محل پایگاه، همگی اعضای گروه برای بازدید از خود اثر به سر تپه رفته و پس از بازدید کل این سایت فرهنگی-تاریخی مربوط به 800 سال قبل میلاد و متعلق به اقوام مانا و بیان توضیحات کامل از سوی استاد مربوط و پاسخ به سوالات دانشجویان تپه را به قصد عزیمت به غار باستانی کرفتو ترک نمود.


غار باستانی کرفتو : این سایت باستان شناسی در 71 کیلومتری شهرستان دیواندره قرار داشته و از سوی دیگر در فاصله 35 کیلومتری تپه باستانی زیویه قرار دارد که پس از طی این مسیر و رسیدن به محل، دانشجویان و گروه همراه برای بازدید از غار که بخشی از آن طبیعی و قسمتی دستکند انسان است وارد آن شده و در معیت استاد مربوطه و راهنمایان خود غار بازدید کامل به عمل آمده و با توضیحات علمی استاد مربوطه از تاریخچه این اثر و گزارشات باستان شناختی و پاسخ به سوالات مطروحه، اعضای گروه برای استراحت و صرف نهار به محل پایگاه علمی پژوهشی سایت که در اختیار دانشجویان قرار داده شده بود رفته و پس از استراحت و صرف غذا همگی گروه، این محل را با سلامت و رضایت به قصد برگشت ترک نموده و طبق برنامه رأس ساعت 21:30شب وارد دانشگاه شده و سفر خود را به پایان رساندند. در پایان بر خود لازم می‌دانیم مراتب تشکر و قدردانی خویش را از جناب آقای مهندس صابر وفایی مدیر محترم پایگاه ملی زیویه و کرفتو داشته باشیم، که با در اختیار گذاشتن پایگاه های پژوهشی در هر دو محل مورد هدف سفر، فضایی راحت ومناسب را با امکانات بسیار عالی برای استراحت و صرف صبحانه و نهار دانشجویان و اعضای گروه فراهم نمودند.

در پایان سرپرست سفر (رامین اردلان) و تمامی دانشجویان حاضر در این گروه و سایر همراهان از تمامی زحمات و توجه مسؤلین محترم دانشگاه کردستان کمال تشکر و قدر دانی را می نمایند.
 
 
پورتال اخبار