دسترسی سریع

سایر بخش‌های کتابخانه مرکزی

بخش اداری

 این قسمت کار هماهنگی مکاتبات مربوط به کتابخانه با دیگر قسمت‌های دانشگاه و خارج از دانشگاه را بر عهده دارد. 

فرح لطفی‌فر کارشناس مسئول اداره فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی
- -
بخش فهرست‌نویسی

فهرست‌نویسی به فرآیندی گفته میشود که برای آماده‌سازی یک منبع انجام میشود تا دسترسی به آن آسانتر و سریعتر انجام گیرد. هدف اصلی فهرست‌نویسی برقراری نظمی است که به کمک آن هم کتابدار و هم مراجعه‌کننده بتوانند به سهولت و صحت، منبع مورد نیاز خود را از میان منابع موجود در کتابخانه بیابند. اهم وظایف این بخش عبارتند از :

  • کنترل خرید کتاب از نمایشگاه و بررسی منابع پیشنهادی برای خرید
  • ثبت منابع رسیده به کتابخانه
  • مطابقت منابع با موجودی کتابخانه
  • ورود اطلاعات کتاب‌های عربی، فارسی، لاتین در نرم‌افزار کتابخانه‌ای سیمرغ با استفاده از رده‌بندی کنگره (LC)
محمد زارعی کتابدار بخش‌های مرکز اطلاع‌رسانی، دیداری و شنیداری، کتابخانه دیجیتال - سرپرست شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی - علوم و فناوری واحد دانشگاه کردستان - پایگاه‌ها و منابع اطلاعات علمی لاتین
- 087-33624006(2603)
بخش امانت
تمام دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه می‌توانند به عضویت کتابخانه درآمده و از امکانات آن استفاده کنند. متقاضیان طرح غدیر و همچنین افراد خارج از دانشگاه با ارائه معرفی نامه می‌توانند از منابع کتابخانه استفاده کنند.
ئه‌سرین زندپور کتابدار بخش‌های پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی و نشریات چاپی - راهبر اتوماسیون اداری فرزین- پایگاه‌ها و منابع اطلاعات علمی فارسی
- 087-33624006 (2603)
بخش نشریات
نشریات علمی - پژوهشی فارسی و لاتین و نیز نشریات علمی - تخصصی و علمی - ترویجی پس از سفارش و انجام مراحل اداری و فنی وارد بخش نشریات می‌گردد و پس از ورود اطلاعات آن در نرم‌افزار کتابخانه به ترتیب موضوعی در قفسه‌ها چیده می‌شوند.
تقریبا 400 عنوان نشریه در زمینه‌های موضوعی مختلف (مدیریت، ادبیات، اقتصاد و حسابداری، معماری،‌معارف، علوم تربیتی، کشاورزی و غیره) در این بخش موجود است، همچنین نشریات مربوط به سال‌های قبل نیز در قسمت آرشیو نگهداری می‌شوند.
مهناز خواجه‌ای کتابدار بخش امانت کتاب‌های فارسی، عربی و کردی
- 087-33664600 (2545)